For these rankings to be complete, results have to be entered into track wrestling by the Junior High Coach or Manager, then the update records button clicked.

Please remind or offer assistance to your coaches on entering results and help promote the sport.

Can email any info to chuck@d4wrestling.com

Issue #2   1/14/2018

 

75
# Name Year 2017–18 Team
1 Jace Gessner 7th 0-0 Lewisburg
2 Brady Moyer 7th 4-1 Danville
3 Michael Johnson 7th 0-0 Wyalusing
80
# Name Year 2017–18 Team
1 Cade Wirnsberger 7th 13-0 Lewisburg
2 Chase Burke 7th 0-0 Benton
3 Tyler Geisewhite 7th 0-0 Milton
4 Grayson Bullock 7th 0-0 Hughesville
5 Bobby Gardner 8th 0-0 South Williamsport
85
# Name Year 2017–18 Team
1 Bailey Ferguson 7th 6-2 Canton
2 Cole Fortin 7th 0-0 Hughesville
3 Gavin Haggerty 7th 3-1 Danville
4 Jake Courtney 7th 6-2 Athens
90
# Name Year 2017–18 Team
1 Scott Johnson 7th 17-0 Muncy
2 Seth Seymour 8th 8-1 Troy
3 Kaden Millheim 8th 0-0 Mifflinburg
4 Gabriel Andrus 7th 0-0 Jersey Shore
5 Aidan Kritzer 8th 14-2 Line Mountain
6 Brady Feese 8th 0-0 Southern Columbia
7 Caiden Puderbaugh 7th 0-0 Hughesville
8 Cael Frame 7th 0-0 Montoursville
9 Aidan Garcia 7th 9-1 Athens
95
# Name Year 2017–18 Team
1 Conner Harer 7th 17-0 Muncy
2 Kaiden Wagner 8th 12-0 Lewisburg
3 Carter Weaver 7th 0-0 Williamsport
4 Hunter Foust 8th 0-0 Hughesville
5 Kaden Setzer 8th 5-3 Athens
6 Ethan Kolb 8th 0-0 Benton
7 Kaden Frame 7th 0-0 Montoursville
100
# Name Year 2017–18 Team
1 Brenden Wentzel 8th 0-0 Jersey Shore
2 Troy Bingaman 8th 0-0 Mifflinburg
3 Hayden Ward 7th 8-0 Canton
4 Riley Harris 9th 0-0 Williamsport
5 Chase Crawley 8th 12-2 Muncy
6 Blake Snyder 8th 0-0 Montgomery
7 Mason Leshock 8th 12-4 Line Mountain
8 Caleb Yoder 8th 0-0 Shikellamy
105
# Name Year 2017–18 Team
1 Braden Bower 8th 0-0 Williamsport
2 Parker Riley 7th 6-2 Canton
3 Colton Sempko 8th 0-0 Shikellamy
4 Hunter Leet 8th 0-0 Montgomery
5 Connor Jones 8th 4-1 Danville
6 Alex Oberheim 8th 0-0 Montoursville
110
# Name Year 2017–18 Team
1 Kole Biscoe 8th 0-0 Southern Columbia
2 Riley Bower 8th 0-0 Williamsport
3 Devon Deem 8th 0-0 Montgomery
4 Bryan Green 8th 0-0 Towanda
5 James Batkowski 7th 0-0 Montoursville
6 Landon Lorson 8th 0-0 South Williamsport
7 Jacob Bruyn 8th 0-0 Wyalusing
8 Nick Wharton 7th 0-0 Bloomsburg
9 Tim Shingara 9th 10-8 Line Mountain
10 Kody Figard 7th 0-0 Mount Carmel
115
# Name Year 2017–18 Team
1 Roman Morrone 8th 0-0 Williamsport
2 Nicholas Woodruff 8th 0-0 Wyalusing
3 Callahan Johnson 7th 1-0 Lewisburg
4 Gavin Robinson 9th 0-0 Jersey Shore
5 Wyatt Delamater 7th 0-0 Towanda
6 Tyler Whary 8th 0-0 Shamokin
7 Karter Rude 8th 8-1 Athens
8 Jaden Wagner 9th 0-0 Milton
122
# Name Year 2017–18 Team
1 Caden Temple 8th 0-0 Benton
2 Joseph Quinton 8th 0-0 Southern Columbia
3 Pierce Edinger 9th 0-0 Milton
4 Kaeden Hendrickson 8th 0-0 Bloomsburg
5 Tyler Pequinot 7th 0-0 North Penn
6 Tyler Whary 8th 0-0 Shamokin
7 Sebastian Robinson 8th 0-0 Williamsport
8 Riley Kane 9th 0-0 Montoursville
9 Max Bingaman 8th 11-3 Line Mountain
130
# Name Year 2017–18 Team
1 Teague Hoover 8th 0-0 Selinsgrove
2 Gage Wolfe 8th 0-0 Shikellamy
3 Bryce Carl 9th 17-1 Line Mountain
4 Jaiden Hanford 8th 8-1 Warrior Run
5 Mason Michael 8th 0-0 Benton
138
# Name Year 2017–18 Team
1 Wesley Barnes 7th 0-0 Southern Columbia
2 Aaron Williams 9th 0-0 Bloomsburg
3 Beau Keim 8th 12-3 Line Mountain
4 Chris Bathgate 7th 0-0 Williamson
145
# Name Year 2017–18 Team
1 Gavin Garcia 8th 0-0 Southern Columbia
2 Nolan Lear 8th 0-0 Benton
3 Kamden Shaffer 9th 16-0 Line Mountain
4 Dylan Farnsworth 8th 0-0 Hughesville
5 Spencer Marquardt 8th 0-0 South Williamsport
155
# Name Year 2017–18 Team
1 Ty Nixon 8th 17-0 Muncy
2 Caden Hagerman 7th 3-1 Danville
3 Eli Reed 8th 0-0 Wyalusing
4 Justin Blair 8th 8-1 Warrior Run
5 Isaac Corry 8th 0-0 Troy
165
# Name Year 2017–18 Team
1 Owen Keim 9th 19-0 Line Mountain
2 Aven Ayala 9th 0-0 Milton
3 Aiden Chilson 7th 0-0 Towanda
185
# Name Year 2017–18 Team
1 Connor Davis 8th 7-1 Canton
2 Cale King 9th 8-1 Line Mountain
3 Emmanuel Ulrich 7th 0-0 Mifflinburg
4 Charles Crew 8th 0-0 Williamsport
5 Tristen Ditzler 9th 15-2 Muncy
210
# Name Year 2017–18 Team
1 Caleb Burkhart 9th 0-0 Montgomery
2 Jake Freeman 9th 0-0 Bloomsburg
3 Ben Pernaselli 9th 9-1 Athens
4 Maddix Delana 8th Montoursville
250
# Name Year 2017–18 Team
1 Cole Stobo 8th 0-0 Bloomsburg
2 Andy Vanderpool 7th 0-0 Towanda