AA NE Regional Rankings
Visit for Top 12 of all regions, state AA and AAA.

PA Power Wrestling

Issue #12     2/25/2015

106 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Alan Diltz 11 33-5 Benton Area 4
2 Colin Pasone 10 17-0 Elmer L. Meyers 2
3 Jaret Lane 9 34-3 Southern Columbia 4
4 Collin Klinger 10 34-8 Line Mountain 4
5 Wyatt Lutz 9 35-8 Montoursville Area 4
6 Dennis Route 12 21-7 Canton Area 4
7 Jacob O’Brien 10 23-3 Montrose 2
8 Jeffrey Bennett 10 29-7 Hanover Area 2
9 Trey Heiss 10 28-10 Warrior Run 4
10 Trevor Bingaman 9 15-16 Mifflinburg Area 4
11 Hunter Thompson 10 28-12 Williamson 4
12 Noah Ettinger 9 27-12 Midd-West 4
-  
113 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Cameron Newman 12 35-2 Line Mountain 4
2 Angelo Barberio 11 35-4 Muncy 4
3 Brian Friery 11 12-2 Lewisburg Area 4
4 Lucas Drick 10 28-12 Montgomery Area 4
5 Shane Casey 10 28-15 Southern Columbia 4
6 Brandon Judge 9 33-8 Valley View 2
7 Garrett Kolb 9 23-16 Lake-Lehman 2
8 Michael Dempsey 11 20-9 Elmer L. Meyers 2
9 Luke Yonkin 9 34-8 Wyalusing Valley Area 4
10 Matthew Milbrand 9 30-6 Bloomsburg 4
11 Brock Horton 10 29-7 Athens Area 4
12 Jared Miller 11 16-18 Warrior Run 4
-  
120 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Brian Courtney 10 29-0 Athens Area 4
2 Jordan Gessner 11 30-5 Lewisburg Area 4
3 Josh Haley 10 35-5 Wyalusing Valley 4
4 Trevor Sones 11 24-10 Hughesville 4
5 Brett Uhrin 10 37-3 Valley View 2
6 Noah Stamm 9 22-17 Milton Area 4
7 Rodney Driscoll 10 21-14 Lake-Lehman 2
8 Anthony Kasper 10 11-7 Elmer L. Meyers 2
9 Jeremy Hanford 9 30-9 Warrior Run 4
10 Brian Earlston 10 33-9 Line Mountain 4
11 Corey Stauffer 12 34-6 Midd-West 4
12 Jacob Dgien 12 28-11 Muncy 4
-  
126 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Lewis Williams 12 31-2 Central Columbia 4
2 Michael Stuart 10 25-10 Benton Area 4
3 Charlie Johnson 11 31-0 Wyoming Area 2
4 Eric Hunt 12 25-5 Warrior Run 4
5 Dalton Revels 12 25-2 Troy Area 4
6 Kaidon Winters 10 29-10 Athens Area 4
7 Kevin Huertero 10 20-20 Elmer L. Meyers 2
8 Brandon McIntosh 9 20-19 Western Wayne 2
9 Logan Bennett 10 26-10 Milton Area 4
10 Kyle Wood 12 26-12 North Penn Liberty 4
11 Cole Hauck 10 25-7 Line Mountain 4
12 Abien Berry 11 17-12 Muncy 4
-  
132 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Zackery LeBarron 11 33-0 Warrior Run 4
2 Creighton Edsell 9 36-7 Wyalusing Valley 4
3 Anthony Vitale 10 29-11 Benton Area 4
4 Carl Gorg 12 32-4 Williamson 4
5 Blake Carl 12 31-12 Line Mountain 4
6 Zack Meckes 11 31-4 Valley View 2
7 Patrick Heck 11 30-8 Wyoming Area 2
8 Tyler Balstrusaitis 10 31-12 Lackawanna Trail 2
9 DJ Knolles 10 24-17 Towanda Area 4
10 Steven Shannon 12 21-10 Central Columbia 4
11 Zachary Shadle 12 17-7 Montgomery Area 4
12 Gage Cannavino 10 26-11 Athens Area 4
-  
INJ Todd Lane 10 0-1 Southern Columbia 4
-  
138 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Collin Edsell 11 38-5 Wyalusing Valley 4
2 Keith Batkowski 11 33-2 Montoursville Area 4
3 Nate Jones 12 32-3 South Williamsport 4
4 Sam Miller 12 32-5 Bloomsburg 4
5 Travis Butcher 12 28-9 Canton Area 4
6 Josh Sayre 12 28-7 Lake-Lehman 2
7 Tyler Patronick 12 10-4 Elmer L. Meyers 2
8 Noah Rakowski 10 24-15 Hanover Area 2
9 Cooper Wagner 11 26-11 Mifflinburg Area 4
10 Kenny Boyer 10 34-11 Line Mountain 4
11 Kobe Galentine 12 21-7 Montgomery Area 4
12 Colin Binford 12 25-15 Troy Area 4
-  
145 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Kent Lane 12 37-1 Southern Columbia 4
2 Zach Fry 11 29-4 Hughesville 4
3 Dakota Nixon 12 31-6 Muncy 4
4 Cody Klinger 12 23-7 Bloomsburg 4
5 Steven Yates 11 31-8 Towanda Area 4
6 Dalton Hogle 12 26-5 Blue Ridge 2
7 Harrison Clookey 10 23-14 Western Wayne 2
8 Jeremy Bergold 10 25-16 Elmer L. Meyers 2
9 Jacob Carpenter 9 20-14 Shamokin Area 4
10 Denton Porter 9 31-12 Wyalusing Valley 4
11 Hunter Hilfiger 11 21-10 Williamson 4
12 Gary Laudenslager 10 15-19 Line Mountain 4
-  
152 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Billy Barnes 12 31-1 Southern Columbia 4
2 Dominic Vitale 12 27-10 Benton Area 4
3 Dayton Wickwire 11 35-4 Towanda Area 4
4 Matthew Judge 12 35-5 Valley View 2
5 Tanner Ebright 12 13-7 Midd-West 4
6 Zack Bennett 12 31-9 Milton Area 4
7 James Stuart 12 30-11 Lake-Lehman 2
8 Gino Setta 11 32-5 Elmer L. Meyers 2
9 Zachary Briggs 11 31-7 Wyoming Area 2
10 Nolan Ott 10 24-8 Montoursville Area 4
11 Trey Delbaugh 10 26-8 Lewisburg Area 4
12 Devin Stahlnecker 12 20-7 Hughesville 4
-
INJ Blake Marks 11 1-0 Southern Columbia 4
-  
160 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Cole Walter 12 34-1 Mifflinburg Area 4
2 Justin Haley 12 36-6 Wyalusing Valley 4
3 Josiah Miller 12 21-7 Shamokin Area 4
4 Kirah Thompson 12 28-8 Williamson 4
5 Breycin Fulmer 11 19-8 Towanda Area 4
6 Josh Brown 12 32-9 Western Wayne 2
7 Quince Hutchings 12 29-12 Elmer L. Meyers 2
8 Rocco Pacini 11 25-12 Lackawanna Trail 2
9 Thomas Goetz 12 23-5 Montgomery Area 4
10 Hunter Thomas 10 13-12 Southern Columbia 4
11 Blake Panko 12 28-6 Mount Carmel Area 4
12 James Harbst 12 21-14 Sayre Area 4
-
INJ Max Reed 12 1-0 Lewisburg Area 4
-  
170 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Derek Dragon 12 37-4 Lake-Lehman 2
2 Nick Stephani 12 34-0 Troy Area 4
3 Gavin Hoffman 9 36-2 Montoursville Area 4
4 Brandon Stokes 11 30-9 Milton Area 4
5 Dylan Ammerman 11 27-7 Sullivan County 4
6 Derek Fisher 12 24-10 Greater Nanticoke 2
7 Jeremy Walsh 11 25-16 Benton Area 4
8 Jude Polit-Moran 12 31-8 Wyoming Area 2
9 Junior Ramos 11 26-18 Muncy 4
10 John Bowman 12 24-8 Canton Area 4
11 Andrew Shedleski 9 26-9 Lewisburg Area 4
12 Connor Houseknecht 12 22-14 Southern Columbia 4
-  
182 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Garrett Hoffman 11 39-0 Montoursville Area 4
2 Logan Aikey 12 30-5 Lewisburg Area 4
3 Tracey Cistrunk 12 28-3 Elmer L. Meyers 2
4 Zack Zimmerman 10 30-7 Troy Area 4
5 Dakoatah Manning 12 28-8 Towanda Area 4
6 Steve Toczylousky 11 36-8 Southern Columbia 4
7 Blaise Cleveland 12 33-6 Elk Lake 2
8 Justin Joseph 9 14-21 Wyoming Area 2
9 Gabe Bogutskie 11 25-9 Mount Carmel Area 4
10 Matt Chamberlain 12 19-16 Central Columbia 4
11 Sam Wright 12 17-20 Mifflinburg Area 4
12 Matt Zawatski 12 18-16 Benton Area 4
-  
195 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Logan Womelsdorf 12 19-0 Benton Area 4
2 Zac Faust 12 32-3 GAR Memorial 2
3 Gage Heller 11 30-9 Milton Area 4
4 Tyler Cole 12 31-3 Canton Area 4
5 Allen Yancoskie 11 29-9 Mount Carmel Area 4
6 Warner Mendoza 12 28-14 Wyalusing Valley 4
7 Dakota Swoyer 12 29-11 Western Wayne 2
8 Mike Slivinski 9 15-12 Lake-Lehman 2
9 Triston Choate 12 34-8 Montoursville Area 4
10 Gunnar Feldmann 12 30-9 Danville Area 4
11 Briar Jenkins 12 25-14 Troy Area 4
12 Brian Anderson 12 17-15 Lewisburg Area 4
-  
220 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Dylan Otis 12 43-1 Wyalusing Valley 4
2 Ben Cerney 11 33-6 Montoursville Area 4
3 Roger Horton 11 31-5 Athens Area 4
4 Thor Balavage 11 36-1 Scranton Prep 2
5 Wes Shurock 10 25-9 Mount Carmel Area 4
6 Cole Fuller 9 35-7 Western Wayne 2
7 Moe Toure 11 22-14 GAR Memorial 2
8 Mitch Peters 11 12-17 Towanda Area 4
9 Jarrett Walters 10 32-5 Danville Area 4
10 Marcus Welliver 12 20-13 Benton Area 4
11 Nevin Aeppli 10 16-17 Milton Area 4
12 Hunter Bohannon 10 23-11 Warrior Run 4
-  
285 lbs.
# Name Year 2014-15 Team District
1 Saul Wilkins 12 33-4 GAR Memorial 2
2 Garrett Kieffer 10 35-7 Line Mountain 4
3 Jordan Troup 12 32-3 Bloomsburg 4
4 Dylan Brennan 12 26-7 Troy Area 4
5 Dawson Otis 10 24-5 Wyalusing Valley 4
6 Jon Ward 12 21-9 Lewisburg Area 4
7 Zach Venesky 12 33-6 Valley View 2
8 Zach Roediger 11 5-4 Hanover Area 2
9 Sam Rishel 10 21-14 Mifflinburg Area 4
10 Nick Roberts 12 30-10 Muncy 4
11 Josh Dauberman 10 17-14 Hughesville 4
12 Owen Covert 11 21-10 Wellsboro Area 4